Motivácia


Možno ťa zaujme:

www.Serialis.sk

www.Najlepsie.eu

www.Filmy.Najlepsie.eu

www.Fit-Life.sk 

 

Vtipy, citáty filozofov, SMS priania, hádanky a básničky najlepšie. Úplne zadarmo.


Motivácia

 


 

Motivácia - pohnútky, ktoré vyvolávajú aktivitu organizmu a určujú jej zameranie

Motivácia je psychologický proces, ktorý aktivuje ľudské správanie a dáva mu účel a smer. Je to vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb. Je to hnacia sila, ktorá vedie k dosiahnutiu osobných a organizačných cieľov. Je to vôľa niečo dosiahnuť.

Ľudské správanie je takmer vždy niečím psychologicky motivované. Pohnútkami ľudského správania sú však i biologické, kultúrne a situačné aspekty. I keď človek často vedome rozhoduje o tom, či bude konať na základe svojich motivácií, tie pôsobia na človeka i na podvedomej úrovni (napr. vplyv skrytou silou reklamy). (wikipédia)

Motivácia je v živote veľmi dôležitá. Či sa jedná už o vnútornú alebo vonkajšiu motiváciu. Motivácia je náš hnací motor na všetky naše nápravy. Je už jedno, či sa motivujeme v športe, učení, chudnutí alebo nejakého iného cieľa, s pravou motiváciou je vždy cieľ na dosah ruky. Internetom kolujú stovky motivačných videí, ktoré v nás vzbudzujú nejakú energiu k danej činnosti. Na ukážku by som dal do pozornosti video, ktoré aj mňa osobne oslovilo. Je to 20 minútové video, ktoré fakt dodá energiu do činnosti, na ktorú si myslíme, že nemáme, ale ľudia sa často mýlia, máme na to, jediné, čo nás brzdí sme my sami. Nie je to nikto iný, pretože ak nám niekto povie, že nie sme dostatočne silný, tak my tomu veríme, brzdíme sa sami. Motivácia je veľmi silný žolík, ktorý dokáže fakt divy.

Tieto videá nás mohli presvedčiť, že fakt cieľ je pred našimi očami, kto si poň pôjde? Kto sa naozaj dotkne hviezd tak, ako to chce?

Nič nie je silnejšie ako motivácia. Niekto si motiváciu dokáže vytvoriť sám a niekto ju potrebuje od niekoho iného, ale ich kombinácia je neprekonateľná, teda motivácia niečo chcieť.

Ako sa môžeme motivovať k športu? Dokázali by sme asi napísať stovky článkov o tom. Podľa mňa jediná jedna fotka úplne vystihuje motiváciu. Motivujte sa aj vy! Ak to nerobiť pre to aby sme sa niekomu páčili, ak to nerobiť pre zabíjanie času, tak to robme pre svoje zdravie.

zdroj: Internet 

www.Fit-Life.sk Doplnky výživy pre športovcov